GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kuverttallrikar 9613195
*
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 20:22:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 13:45:30
1
500 kr
6/5 22:28:32
2
300 kr
6/5 22:28:32
1
350 kr (Budbetjänt)
6/5 22:28:51
2
500 kr
6/5 22:28:51
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 23:00:33
3
800 kr
11/5 15:59:51
4
800 kr
11/5 15:59:51
3
800 kr (Budbetjänt)
11/5 16:03:13
4
1.000 kr
11/5 16:20:04
3
1.000 kr
11/5 16:20:04
4
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 16:20:10
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
3007 Fisktallrikar
4 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
3 juni kl 20:19
-
9158 Kaffe-/ teservis
40 delar, Japan, dekor av körsbärsblom och fågel, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:49
-
9160 Kaffegods
12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41
-
9086 Kaffekoppar
12 st, Shelley England, Begonia. Diameter: 6 cm. H..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:11
-
9156 Kaffeservis
25 delar, porslin med floral gulddekor, 10 kaffeko..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:39
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:56
*
Kuverttallrikar
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 13:45:30 | 1 | 500 kr |
6/5 22:28:32 | 2 | 300 kr |
6/5 22:28:32 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/5 22:28:51 | 2 | 500 kr |
6/5 22:28:51 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/5 23:00:33 | 3 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 4 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:03:13 | 4 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 3 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:20:10 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
3007 Fisktallrikar
4 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
3 juni kl 20:19 -
9158 Kaffe-/ teservis
40 delar, Japan, dekor av körsbärsblom och fågel, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:49 -
9160 Kaffegods
12 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41
-
9086 Kaffekoppar
12 st, Shelley England, Begonia. Diameter: 6 cm. H..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:11 -
9156 Kaffeservis
25 delar, porslin med floral gulddekor, 10 kaffeko..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:39 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:56